25 listopada w Puszczykowie odbędzie się fianłowy turniej Masters -  Wielkopolskiej Ligi Młodych Talentów kończąc tym samym cały sezon zmagań.

W niedzielę, 28 października 2018 roku hala sportowa Szkoły Podstawowej w Kamionkach stała się, po raz pierwszy w historii, areną rozgrywek klubowych w mini badmintonie dziewcząt i chłopców kategorii U9 i U11. Działające przy szkole Stowarzyszenie Miłośników Sportu Kamionki podjęło się organizacji wspólnie z Wielkopolskim Związkiem Badmintona jednego z turniejów w ramach Wielkopolskiej Ligi Młodych Talentów. Wcześniej turnieje z tego samego cyklu odbyły się w Ostrowie Wielkopolskim, Kleszczewie, Przeźmierowie, a teraz przyszedł czas na Kamionki. W zawodach wzięło udział 17. zawodniczek i 25. zawodników z klubów z Poznania, Przeźmierowa, Puszczykowa, Kleszczewa, Kępna, Kątów Wrocławskich, Ostrowa Wielkopolskiego, Jastrowia, Mąkolna oraz oczywiście Kamionek.

Łącznie, na sześciu przygotowanych boiskach, rozegrano aż 91 meczów. Każdy z nich to oczywiście cenne doświadczenie dla startujących zawodników, ale również ogromny stres. Dla tak młodych badmintonistów olbrzymim wsparciem byli rodzice, którzy licznie przybyli do Kamionek. Nie zabrakło szałów radości oraz łez po porażce.

Organizatorzy tradycyjnie zadbali, aby nikt z zawodników nie wyjechał z zawodów z pustymi rękoma. Po zakończeniu zmagań badmintonowych, odbyło się losowanie upominków ufundowanych przez WOZBad, PowerBad, Hotel Rodan oraz SMS Kamionki. Podczas dekoracji, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki medal ufundowany przez partnera imprezy – Hotel Rodan.

Ostatni tegoroczny turniej MASTERS w ramach Wielkopolskiej Ligi Młodych Talentów odbędzie się 25 listopada br. w Puszczykowie.