Wielkopolska Liga Młodych Talentów - do grudnia 2017

Ze względu na dostosowanie kategorii wiekowych w Polsce do kategorii wiekowych w Europie, Wielkopolska Liga Młodych Talentów będzie miała skróconą i zmodyfikowaną formę.

W ramach cyklu zostaną rozegrane 3 turnieje od września do grudnia 2017 r.

W kategorii żaków zagrają roczniki 2007-2008, a w kategorii dzieci roczniki 2009 i młodsze.

 

Zapraszamy do zapoznania się z nowym regulaminem Wielkopolskiej Ligi Młodych Talentów - jesień 2017 oraz regulaminem listy klasyfikacyjnej na jesień 2017.

Kontakt w sprawie Wielkopolskiej Ligi Młodych Talentów - Wojciech Szkudlarczyk w.szkudlarczyk@powerbad.com

 

PODSUMOWANIE WLMT 2017

Wielkopolska Liga Młodych Talentów – Jesień 2017 dobiegła końca. Była to skrócona wersja, która  zawierała jedynie trzy turnieje, ze względu na zmiany w regulaminie, których dokona Polski Związek Badmintona w nadchodzącym roku. Zawodnicy rozegrali zawody w Przeźmierowie 21.10.2017, Kępnie 04.11.2017 i finałowy turniej Masters w Puszczykowie 18.11.2018.

Każdy turniej gromadził bardzo dużo zawodników i zawodniczek, którzy walczyli w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 9 oraz 11. Dodatkowo, za każdy razem rozgrywany był turniej dla zawodniczek i zawodników do lat 13. Finałowy turniej Masters zgromadził rekordową jak do tej pory liczbę 88 osób. Pojedynki były bardzo często wyrównane, co świadczy o coraz wyższym poziomie sportowym.

Nasza liga zyskuje też popularność poza granicami naszego województwa. Dziękujemy silnej drużynie z UKS Korona Pabianice za obecność i rywalizację na najwyższym poziomie. Dzięki Wam zawodnicy z Wielkopolski mogą zdobywać jakże cenne nowe doświadczenia.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udziału i zajętych miejsc. Mamy nadzieję, że zgromadzone doświaczenie zaprocentuje jeszcze większą motywacją do treningu i chęcią rozwijania swoich umiejętności. Wszystkim Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i nieocenione wsparcie młodych sportowców. Wszystkim Trenerom i Działaczom dziękujemy za poświęcony czas i włożone serce w organizację turniejów. Zapraszamy wszystkich zawodników do udziału w WLMT w przyszłym roku. Wszystkich trenerów i działaczy zapraszamy do współpracy.

Kolejna edycja Wielkopolskiej Ligi Młodych Talentów 2018 będzie cyklem rocznym składającym się z 5-6 zawodów. Po konsultacjach z kierownikami drużyn zdecydowaliśmy się na wprowadzenie zmian w formule rozgrywek, które zostaną ujęte w nowym regulaminie. W dalszym ciągu jesteśmy otwarci na nowe sugestie dotyczące cyklu zawodów.

 

ZWYCIĘZCY WIELKOPOLSKIEJ LIGI MŁODYCH TALENTÓW

SEZON 09-12.2017

DZIEWCZĘTA U-9

1. AGNIESZKA KOPKA

2. OLIWIA KOSMOWSKA

3. ANNA CIĘŻKA

CHŁOPCY U-9

1. SZYMON GWIAZDA

2. MARCIN DYMOWSKI

3. ALEKSANDER GRABOWSKI

DZIEWCZĘTA U-11

1. JULIA KORALEWSKA

2. ZUZANNA NOWAKOWSKA

3. KAROLINA KOPKA

CHŁOPCY U-11

1. KAMIL MARKUS

2. ARKADIUSZ POPIAŁKIEWICZ

3. TADEUSZ JANASZEK