06-11-2018

Otwarte Mistrzostwa WLKP. 8-9.12.2018 Puszczykowo


Zapraszamy na Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Badmintonie im. Ryszarda Burgiela”
8- 9.12.2018r. Puszczykowo.

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

1) Cel turnieju :  Podniesienie poziomu sportowego w badmintonie w Województwie Wielkopolskim – wyłonienie  Mistrzów Województwa Wielkopolskiego w badmintonie w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Organizatorzy :

  • PTS Puszczykowo
  • Wielkopolski Okręgowy Związek Badmintona
  • UKS Orkan Przeźmierowo
  • UKS Baranowo

2) Termin zawodów : 8 – 9.12.2018r. – sobota / niedziela

3) Miejsce zawodów : Hala Widowiskowo-Sportowa w Puszczykowie – 7 kortów

(wjazd od ulicy Poznańskiej koło Policji lub Szkoły Podstawowej nr 1 ul. Wysoka 1)

Zgłoszenie do mistrzostw do piątku 30.11.2018r. godz. 22.00 na adres: leszekrorat@gmail.com z informacją do organizatora: pts@ptspuszczykowo.pl

Sędzia główny zawodów: Jakub Janaszek tel. 697695723

Sędzia odpowiedzialny za losowanie: Leszek Rorat (# 36) tel. 790267363

W sprawach nie objętych komunikatem decyduje Sędzia Główny w porozumieniu z organizatorem .

a)      Zgłoszenie musi zawierać:  imię i nazwisko, klub i datę urodzenia zawodnika, rodzaj gry oraz analogiczne informacje o partnerze do gry podwójnej. Jeżeli zawodnik posiada, to także nr licencji PZBad.

b)      Losowanie odbędzie się 5 grudnia o godz. 20.00 w Kępnie.

c)       Publikacja losowania i planu gier 6 grudnia 2018 do godz. 23.59

4) Wyżywienie:

  • · Pizzeria Wzgórze Smaków Puszczykowo Rynek, ul. Kościelna 11
    http://wzgorze-smakow.prv.pl/ tel. 691 671 702 (400m od hali)
  • Restauracja „Jabłonka” ul. Poznańska 67 , 62-040 Puszczykowo
    https://www.facebook.com/JadlodajniaJablonka/ tel. 798 912 711
  • Restauracja „NOVA” ul. Poznańska 49 tel. 61 813 30 12
  • Restauracja „Pieprz i Sól” ul. Podleśna 1B tel. 503 328 650

Sprawy organizacyjne Jakub Janaszek tel. 697695723

5) Uczestnicy przyjeżdżają na własny koszt.

6) Nagrody : dyplomy i medale, nagrody rzeczowe według możliwości organizatora

7) Warunki uczestnictwa :

a)      posiadanie sprzętu sportowego do badmintona

b)      opłacenie wpisowego w wysokości:

  • 15zł  za jedną grę –  dla zawodników klubów zrzeszonych w WOZBad
  • 20zł za jedną grę -  dla zawodników klubów nie należących do WOZBad

10. Postanowienia końcowe :

a) Ubezpieczenie zawodników we własnym zakresie.

b) Turniej zostanie przeprowadzony wg  przepisów  BWF.

Wszystkie gry do dwóch wygranych setów do 21 punktów

*w przypadku dużej ilości zgłoszeń możliwe jest wprowadzenie punktacji do 11 lub 15 punktów dla najmłodszych kategorii.

12. Organizator zapewnia lotki syntetyczne: Yonex

Jeżeli zawodnicy dostarczą lotki sami, obowiązuje kolejność lotek zgodna                           z PZBad.

13. Podczas zawodów będzie możliwość zakupu sprzętu marki Kawasaki oraz ze skorzystania z serwisu naciągania rakiet

SZCZEGÓŁOWY KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY Sobota 8.12.2018r.

1. Program turnieju:

godz. 9.00 weryfikacja zgłoszeń                                                                                                      godz. 9.30 rozpoczęcie gier

2. Kategorie wiekowe  i rodzaje gier:

  • Żaczki 2008 i młodsze – tylko gry pojedyncze  do 15pkt
  • Młodzik młodszy 2006 i później
  • Młodzik  rocznik 2004 - 2005
  • Junior młodszy rocznik 2002-2003                                                                                           
    -  gra pojedyncza dziewcząt
    -  gra pojedyncza chłopców
    -  gra podwójna dziewcząt
    -  gra podwójna chłopców
    -  gra mieszana

Uwaga – zawodnik ma prawo startu tylko w jednej kategorii wiekowej, może wystąpić
w dwóch grach różnego rodzaju

3. System rozgrywek  –  grupowo-pucharowy  (z ewentualnymi wariantami w zależności od liczby zgłoszonych zawodników)

SZCZEGÓŁOWY KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY Niedziela 9.12.2018r.

  1. 1. Program turnieju:

godz. 9.00 weryfikacja zgłoszeń                                                                                                      godz. 9.30 rozpoczęcie gier

  1. 2. Kategorie wiekowe:

Junior rocznik  2000-2001                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Młodzieżowiec rocznik 1997-1999
Elita - OPEN
Seniorzy:

 

 

gr. 0 (K)

(25+)

gr. 0 (M)

(30+)

gr. 1

(K+M)

(35+)

gr. 2

(K+M)

(40+)

gr. 3

(K+M)

(45+)

gr. 4

(K+M)

(50+)

gr. 5

(K+M)

(55+)

gr. 6

(K+M)

(60+)

gr. 7

(K+M)

(65+)

gr. 8

(K+M)

(70+)

gr. 9(K+M)

(75+)

ur. w roku

i wcześniej

 

1990

 

1987

 

1980

 

 

1977

 

 

1972

 

 

1967

 

 

1962

 

 

1957

 

 

1952

 

 

1947

 

 

1942

Uwaga –  w przypadku małej ilości zgłoszeń kategorie mogą zostać połączone.

 

3. Rodzaje gier:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         -  gra pojedyncza kobiet

-  gra pojedyncza mężczyzn

-  gra podwójna kobiet
-  gra podwójna mężczyzn
-  gra mieszana

Zawodnik może wziąć udział w dwóch grach różnego rodzaju.

W przypadku gier podwójnych o przyporządkowaniu go kategorii wiekowej decyduje wiek gracza młodszego

Zawodnikom przysługuje prawo do gry w młodszej kategorii wiekowej

System rozgrywek : grupowo-pucharowy (z ewentualnymi wariantami w zależności od liczby zgłoszonych zawodników)