20-07-2017

Zakończenie WLMT z przytupem!

Ostatni z turniejów Wielkopolskiej Ligi Młodych Talentów odbył się w Kleszczewie. Rewelacyjna organizacja turnieju pozwoliła cieszyć się widowiskiem sportowym. W tym dniu triumfowali Martyna Sadalska (UKS Orkan Przeźmierowo), Tymoteusz Tutka (Akademia Sportu Wrocław), Julia Wudarska (UKS Iskra Sarbice) oraz Tobiasz Kałka (UKS Przemysł Poznań). W klasyfikacji klubowej zwyciężył UKS Przemysł Poznań.

Turniej Masters w Kleszczewie stanął na najwyższym poziomie. Uroczyste otwarcie zawodów, a po nim pokazowy mecz gry podwójnej w wykonaniu najbardziej utytułowanego wielkopolskiego zawodnika Wojtka Szudlarczyka oraz juniorów i młodzieżowców, którzy nie raz stawali na podium Mistrzostw Polski - Bartka Szukały, Bartka Frontczaka i Damiana Jaśkowiaka. Każdy zawodnik dostał również pakiet startowy ufundowany przez Gminę Kleszczewo.

Gdy mecz gry podwójnej się zakończył, ruszyły rozgrywki w kategoriach U-9, U-11, U-13. W zawodach wzięło udział 17 zawodników w kategorii U-9, 40 zawodników w kategorii U-11 oraz 24 zawodników w kategorii U-13. Rywalizacja była bardzo zacięta, a pomocą służyli sędziowie. W sumie rozegrano aż 115 meczy! W trakcie turnieju rozlosowywane były również nagrody ufundowane przez Gminę Kleszczewo. Można było również kupić sprzęt sportowy ze stoiska KAWASAKI.

Mecze rozgrywane były na 5 boiskach, a całość przebiegła bardzo sprawnie. Turniej Masters jest turniejem o wyższej randze niż pozostałe turnieje z cyklu. W kategorii U-9 w turnieju Masters zwyciężyła Martyna Sadalska (UKS Orkan Przeźmierowo) oraz Tymoteusz Tutka (Akademia Sportu Wrocław). W kategorii U-11 najlepsza okazała się Julia Wudarska (UKS Iskra Sarbice) oraz Tobiasz Kałka (UKS Przemysł Poznań). Turniejem towarzyszącym był turniej w kategorii młodzika młodszego. W tym turnieju zwyciężyła Anna Cierpik (KB Vol-trick Kępno), drugie miejsce Natalia Wudarska (UKS Iskra Sarbice), a trzecie miejsce Hanna Wawrzyniak (UKS GOKiS Pionier Kleszczewo). Wśród chłopców najlepszy okazał się Piotr Nowakowski (UKS Baranowo), drugie miejsce zajął Dawid Lewandowski (KB Vol-trick Kępno), a trzecie miejsce zajął Dawid Kościucha (MTB Smecz Konin). Nagrody dla zawodników U-13 ufundowała Gmina Kleszczewo.

Podsumowując cykl Wielkopolskiej Ligi Młodych Talentów, podium wyglądało dokładnie tak samo! Nagrody dla trzech najlepszych zawodników każdej kategorii w cyklu Wielkopolskiej Ligi Młodych Talentów ufudował Wielkopolski Okręgowy Związek Badmintona oraz firma KAWASAKI. W kategorii U-9 wśród dziewcząt zwyciężyła Martyna Sadalska, która zdobyła tyle samo punktów co gospodyni Oliwia Kosmowska. W tym przypadku zadecydował najważniejszy turniej z ligi - turniej Masters. Trzecie miejsce wywalczyła Andżelika Dudek (UKS Iskra Sarbice). Wśród chłopców najlepszy okazał się Tymoteusz Tutka, drugie miejsce zajął Szymon Gwiazda (UKS Korona Pabianice), a trzecie miejsce Tadeusz Janaszek (PTS Puszczykowo).

W kategorii U-11 zwyciężyła Julia Wudarska (UKS Iskra Sarbice), drugie miejsce zajęła Zofia Redzimska (UKS Kometka Jastrowie), a trzecie miejsce Izabela Myk (UKS Przemysł Poznań), która wyprzedziła tylko o 3 punkty Maję Kurasiak (UKS GOKiS Pionier Kleszczewo). Wśród chłopców najlepszy w tym sezonie okazał się Tobiasz Kałka (UKS Przemysł Poznań), drugie miejsce zajął kolega z klubu Arkadiusz Popiałkiewicz. Trzecie miejsce i tylko 6 punktów mniej zdobył Kamil Markus (UKS Korona Pabianice).

W Kleszczewie stawili się reprezentanci wszystkich klubów z Wielkopolski: UKS Iskra Sarbice, UKS MTB Smecz Konin, UKS Kometka Jastrowie, UKS Baranowo, KB Vol-trick Kępno, PTS Puszczykowo, OTB Lotka Ostrów Wielkopolski, UKS Przemysł Poznań, UKS Orkan Przeźmierowo oraz GOKiS Pionier Kleszczewo, jak również kluby spoza naszego województwa: Akademia Sportu Wrocław i UKS Korona Pabianice.