18-07-2017

BEC Summer school 2017


W tym roku w BEC Summer School organizowanym przez Badminton Europe wzięło udział dwóch trenerów. Wojciech Szkudlarczyk, który został poproszony o prowadzenie treningów oraz Oliwia Zimniewska, która wzięła udział w kursie BWF coach level 2 i otrzymała ten certyfikat.

Słowenia ponownie przez tydzień gościła zawodników i trenerów z całej Europy. Podczas tygodniowego zgrupowania dla zawodników odbył się kurs trenerski BWF coach level 2, w którym udział wzieła Oliwia Zimniewska, dzięki stypendium Woman in Badminton. Kurs jest prowadzony w języku angielskim i wymaga wielu umiejętności od trenera. Sprawdzana była wiedza z zakresu metodyki nauczania techniki i taktyki na poziomie już ukształtowanego zawodnika, jak również wiedza z zakresu anatomii, fizjologii, psychologii, teorii treningu sportowego i przygotowania fizycznego. To wszystko jak również ogólna postawa i zaangażowanie były brane pod uwagę. Na szczęście, na co dzień pracująca w UKS Baranowo, trenerka stanęła na wysokości zadania i wróciła do Polski z certyfikatem BWF coach level 2.

W tym samym czasie równie intensywnie pracował Wojtek Szkudlarczyk, który przez tydzień trenował zawodników z całej Europy, starając się przekazać im swoją wiedzę i doświadczenie boiskowe. Wojtek również współpracował z trenerami odpowiedzialnymi za kurs trenerski.