30-05-2017

Podsumowanie IMPMM, IMPM i OOM


Trzy ćwierćfinały na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzika w Suwałkach oraz ćwierćfinał na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych w Białymstoku.

W odległych Suwałkach rozegrała się walka o tytuł Mistrza Polski w kategorii młodzika. Niestety w pierwszych rundach polegli singliści Nikodem Jaśkowiak i Joanna Lasecka oraz pary Jakub Standar / Jakub Mikołajczak i Aleksandra Sękowska / Julia Naskręt. Natomiast walkę o ćwierćfinał przegrała para Joanna Lasecka i Weronika Stankiewicz oraz para Nikodem Jaśkowiak i Piotr Sadalski. Z kolei awans do ćwierćfinału wywalczył Kajetan Jeziak, para Piotr Sadalski / Joanna Rybak oraz para Joanna Rybak / Patrycja Kuszmar.

Jako pierwsi na kort wyszli Piotr Sadalski i Joanna Rybak, by powalczyć z parą Marcelina Franczuk / Adam Bibik o strefę medalową. Niestety tym razem rywal okazał się silniejszy wygrywając 21:18, 21:12. Jak czas pokazał rywale okazali się najmocniejszą parą turnieju wygrywając złoty medal.

Drugi ćwierćfinał to gra podwójna dziewcząt. Joanna Rybak w parze z Patrycją Kuszmar zawalczyły o medale z parą Julia Pławecka / Daria Zimnol. I tym razem rywal okazał się lepszy. Mimo wyrównanej gry Asia z Patrycją przegrały 21:16, 21:17.

Ostatni z ćwierćfinałów i najbardziej emocjonujący to singiel chłopców, w którym Kajetan Jeziak zmierzył się z Adrianem Krawczykiem. Tym razem Adrian okazał się silniejszy wygrywając z Kajetanem 25:23, 21:19.

Wyniki dostępne tutaj.

W równie dalekim Białymstoku tydzień później walczyli młodzicy młodsi. Do ćwierćfinału doszła para Franciszek Dąbrowski / Artur Pruszkowski. Niestety para Mateusz Podkowiński / Hubert Sochoń okazała się znacznie lepsza pokonując Franka i Artura 21:9, 21:12. Walkę o ćwierćfinał w grze pojedynczej przegrał Franek Dąbrowski i Franek Dera oraz para Franek Dera / Tomasz Tyrka. Niestety w pierwszych rundach polegli singliści Mikołaj Kraft, Tomasz Tyrka oraz Natalia Wudarska oraz pary Filip Brzostowski / Mikołaj Kraft, Natalia Wudarska / Magdalena Tatomir.

Wyniki dostępne tutaj.

W grze pojedynczej juniorów młodszych nie udało się wywalczyć awansu do drugiej rundy Jakubowi Matłoce oraz Julii Błoch. Natomiast sztuka ta udała się parze Jakub Matłoka / Dominik Ptak, parze Julia Błoch / Julia Wietecka oraz parze Norbert Kałwiński / Julia Wietecka. Niestety pary te poległy w walce o ćwierćfinał.

Wyniki dostępne tutaj.