02-05-2017

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików dla Wielkopolski

W piątek 28 kwietnia w Przeźmierowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W klasyfikacji województw triumfowała Wielkopolska! W klasyfikacji klubowej ex aequo zwyciężyły kluby UKS Orkan Przeźmierowo i UKS Kometa Sianów. A Międzywojewódzkimi Mistrzami Młodzików zostali Kajetan Jeziak (PTS Puszczykowo), Patrycja Kuszmar (UKS Kometa Sianów), Piotr Sadalski/Nikodem Jaśkowiak (UKS Orkan Przeźmierowo), Patrycja Kuszmar/Martyna Kowalczyk (UKS Kometa Sianów), Piotr Sadalski/Joanna Rybak (UKS Orkan Przeźmierowo). Gratulujemy!

Siłą naszego województwa okazali się w tym roku chłopcy. Wszystkie miejsca na podium gry pojedynczej zajęli wielkopolanie. Podobnie było w grze podwójnej młodzików i w grze mieszanej. W każdej z tych gier aż 3 na 4 pary, z podium, były z naszego województwa. Niestety sytuacja była dokładnie odwrotna w grze pojedynczej dziewcząt, gdzie z 4 zawodniczek, które stanęły na podium, aż trzy były reprezentantkami województwa Zachodniopomorskiego. Natomiast w grze podwójnej dziewcząt, na podium znalazły się po dwie pary z obydwu województw. Zarówno w singlu chłopców jak i dziewcząt "turniejowe jedynki" podołały zadaniu i do domów wróciły ze złotymi medalami na szyi. Najbardziej emocjonującą rywalizację o złoto stoczyła para gospodarzy, która w półfinale zagrała bardzo emocjonujący mecz z parą Urbaniak/Dąbrowski, wygrywając spotkanie 22:20, 18:21, 24:22, by w finale zaserować widzom kolejny bradzo emocjonujący mecz z parą Kruszyński/Sznyter, zakończony zwycięstwem pary Jaśkowiak/Sadalski 21:18, 20:22, 22:20.

Warto również podkreślić bardzo dobry występ zawodników młodszej kategorii: Franciszka Dąbrowskiego (OTB Lotka Ostrów Wlkp), który w grze podwójnej zdobył brąz, a w grze pojedynczej został zatrzymany w ćwierćfinale przez Kajetana Jeziaka. Do ćwierćfinału gry pojedynczej dotarł również Maciej Zimoch (KB Vol-trick Kępno). Wśród dziewczynek na wyróżnienie zasługuje Maria Leciej (PTS Puszczykowo), która w grze mieszanej zdobyła srebro, a w grze podwójnej doszła do ćwierćfinału.

Podium w grze pojedynczej chłopców:

1. Kajetan Jeziak (PTS Puszczykowo)

2. Nikodem Jaśkowiak (UKS Orkan Przeźmierowo)

3-4. Jakub Mysłowski (UKS Iskra Sarbice)

3-4. Maciej Urbaniak (UKS Kopernik Słupca)

Podium w grze pojedynczej dziewcząt:

1. Patrycja Kuszmar (UKS Kometa Sianów)

2. Martyna Kowalczyk (UKS Kometa Sianów)

3-4. Michalina Prendecka (ZKB Maced Polanów)

3-4. Paulina Wudarska (UKS Iskra Sarbice)

Podium w grze podwójnej chłopców:

1. Nikodem Jaśkowiak / Piotr Sadalski (UKS Orkan Przeźmierowo)

2. Hubert Sznyter / Maciej Kruszyński (ZKB Maced Polanów)

3-4. Maciej Urbaniak (UKS Kopernik Słupca) / Franciszek Dąbrowski (OTB Lotka Ostrów Wlkp.)

3-4. Jakub Mikołajczak / Jakub Standar (PTS Puszczykowo)