24-04-2017

Medale na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców


Z medalami z Lublina wracają Mateusz Świerczyński (UKS Orkan Przeźmierowo), Magdalena Świerczyńska i Adrian Jaśkowiak (UKS Baranowo) oraz Radosław Wróbel i Aleksandra Ptak (KB Vol-trick Kępno). Gratulujemy!

W kategori młodzieżowca wystartował Bartosz Szukała i Mateusz Świerczyński (UKS Orkan Przeźmierowo). Bartek zagrał w grze pojedynczej i mieszanej z Aleksandrą Paprzycką (Sportowa Politechnika Gdańsk). W singlu Bartek uległ już w pierwszej rundzie, natomiast w mikście para odpadła w ćwierćfinale. Inaczej potoczyły się losy Mateusza Świerczyńskiego, który bez problemów dotarł do półfinału, w którym stoczył ciężki bój z Krzysztofem Jakowczukiem i niestety musiał uznać jego wyższość na korcie. W grze podwójnej Mateusz zagrał z Miłoszem Bochatem. I tym razem para bez większych problemów doszła do półfinału, w którym trzysetowy pojedynek stoczyła z kolegami z kadry Mateuszem Biernackim i Przemysławem Szydłowskim. Tym razem Mateusz z Miłoszem okazali się lepsi. W finale czekał już debel Aleksander Jabłoński i Krzysztof Jakowczuk. Tytuł Mistrza Polski bez walki otrzymała para Jabłoński / Jakowczuk, ze względu na niedzielny wyjazd Miłosza Bochata na Mistrzostwa Europy.

Dużo liczniejsza ekipa badmintonistów z Wielkopolski wystąpiła w kategorii juniora. Aleksandra Ptak i Radosław Wróbel z Klubu Badmintonowego Vol-trick Kępno, Aleksandra Felska, Magdalena Świerczyńska, Adrian Jaśkowiak, Damian Jaśkowiak, Bartosz Frontczak z UKS Baranowo oraz Mateusz Kędziora z PTS Puszczykowo.

W grze pojedynczej juniorów do ćwierćfinału doszedł Damian Jaśkowiak, przegrywając walkę o medal z Michałem Sobolewskim.

W grze pojedynczej juniorek Aleksandra Felska również doszła do ćwierćfinału, w którym spotkała się z Wiktorią Dąbczyńską, która później stanęła na najwyższym stopniu podium.

W grze podwójnej juniorów para Adrian Jaśkowiak i Radosław Wróbel bez problemu doszli do półfinału, pokonując pary Łukasz Jabłoński/Filip Krukowski oraz Patryk Kopeć/Bartosz Markiewicz w dwóch setach. W półfinale zmierzyli się z parą Michał Kikosicki i Adam Szolc. Zacięty mecz zakończył się wygraną Michała i Adama 21:12, 20:22, 21:18.

W grze podwójnej juniorek w ćwierćfinale spotkały się pary Aleksandra Ptak/Oliwia Socha i Aleksandra Felska/Aneta Niklas. Trzysetowy mecz wyłonił zwycięską parę Ptak/Socha, które zagwarantowały sobie miejsce na podium. W półfinale spotkały się z Aleksandrą Goszczyńską i Wiktorią Dąbczyńską, które pewnie pokonały parę Ptak/Socha. W drugim półfinale walczyła para Świerczyńska/Glijer z parą Adamek/Pajek. Trzysetowy, bardzo zacięty mecz wyłonił finałową parę Adamek/Pajek.

W grze mieszanej do półfinałów doszły aż trzy pary z wielkopolskimi badmintonistami. Para Malik/Ptak spotkała się z półfinale z parą Wróbel/Pajek. W drugim półfinale zagrała para Śmiłowski/Świerczyńska i Kopeć/Adamek. Do finalu bez większych problemów zakwalifikowały się pary Wróbel/Pajek i Śmiłowski/Świerczyńska. Finałowy mecz wygrała para Śmiłowski/Świerczyńska.

Wszystkim zawodnikom, ich rodzicom i trenerom gratulujemy sukcesu!

Wyniki dostępne tutaj.