19-04-2017

Brąz na Mistrzostwach Europy!

Magdalena Świerczyńska (UKS Baranowo) brązową medalistką Mistrzostw Europy Juniorów w grze mieszanej z Pawłem Śmiłowskim.

Mistrzostwa Europy już za nami. Piękne widowisko sportowe, w którym brali udział polscy badmintoniści. Zarówno w turnieju drużynowym jak i indywidualnym wynik był bardzo dobry. W ostatecznej klasyfikacji turnieju drużynowego reprezentacja Polski zajęła miejsce 5-8. W turnieju indywidualnym Polska zgarnęła aż 3 brązowe medale.

W turnieju drużynowym Polska zmierzyła się ze Słowenią, którą pokonała 4:1, następnie z Niemcami, z którymi przegraliśmy 3:2. Kolejny mecz to zwycięstwo 4:1 z reprezentacją Łotwy. Na koniec fazy grupowej Polska zagrała z Austrią, z którą wygrała 5:0. Wszystko to dało naszej drużynie awans do fazy pucharowej, gdzie czekała na nas Dania. Mecz przyniósł wiele emocji. Pierwszy na ogień poszedł mikst, który pewnie pokonał duńską parę. Następnie dwie gry pojedyncze, które wygrała reprezentacjia Danii. Kolejny mecz to debel juniorów, w którym polscy badmintoniści wyszarpnęli zwycięstwo dając wszystkim kibicom nadzieję. Niestety duński debel dziewcząt nie pozostawił nam złudzeń, pewnie wygrywając z naszymi najlepszymi deblistkami.

W turnieju indywidualnym Magdalena Świerczyńska zagrała w parze Pawłem Śmiłowskim. W pierwszym meczu pewnie pokonali parę z Estonii, by w meczu o wejście do ćwiećfinału stoczyć 3 setowy bój z anglikami zakończony wynikiem 27:25, 17:21, 21:10. W ćwierćfinale kolejny horror w pierwszym secie! Polacy wygrywają z Duńczykami 25:23, by w drugim spokojnie wygrać 21:15. Wygrana z duńską parą gwarantuje Magdzie i Pawłowi brązowy medal Mistrzostw Europy! W półfinale kolejny mecz pełen emocji. Pierwszy, nerwowy set zapisali na swoim koncie Polacy 21:19. Drugi set to totalna dominacja szkotów, a trzeci bardzo wyrównana gra, punkt za punkt. Ostatecznie awans do finału uzyskali szkoci wygrywając w trzecim secie 22:20.

Zarówno w turnieju indywidualnym jak i drużynowym wziął udział również Radosław Wróbel (KB Vol-trick Kępno), który zagrał w grze podwónej z Konradem Płochem. W turnieju drużynowym Radek i Konrad stawili czoło Łotyszom, wygrywając z nimi 10:21, 21:15, 21:16. Niestety w turnieju indywidualnym trafili na mocniejszą od siebie parę z Austrii już w pierwszym meczu.

Wszyscy medaliści Mistrzostw Europy wraz z trenerami. Mikst: Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska. Debel: Aleksandra Goszczyńska i Wiktoria Dąbczyńska oraz Paweł Śmiłowski i Robert Cybulski. Trenerzy: Paweł Lenkiewicz i Robert Kowalczyk.

Wyniki turnieju drużynowego dostępne tutaj.

Wyniki turnieju indywidualnego dostępne tutaj.